На главнуюНаписать письмоКарта сайта
Пошук по сайту:

НОВИНИ

15. 02. 2018

ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ РАЙОНУ!

Детальніше

13. 02. 2018

ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ РАЙОНУ!

Детальніше

Баннер
НОВИНИ Відділ кримінально-виконавчої інспекції інформує
Відділ кримінально-виконавчої інспекції інформує
НОВИНИ
01. 08. 2016

Про амністію у 2016 році

17.03.2016 року Верховною радою України зареєстровано проект Закону України «Про амністію у 2016 році» за реєстраційним № 4255, за який 07.07.2016 року проголосувало 247 народних депутатів. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування і підлягає виконанню протягом трьох місяців. З 15.07.2016 року закон перебуває на підпису Президента.

 

Зауважимо, Закон було прийнято з редакційними правками.

Окрім звільнення від відбування покарання у вигляді позбавлення волі засуджених за умисні злочини, які не є тяжкими або особливо тяжкими, загальний категорій громадян (вагітні, неповнолітні, інваліди, пенсіонери тощо), передбачено і низку спеціальних категорій.

Так, передбачено звільнення від відбування покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов‘язаних з позбавленням волі, осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали безпосередню участь в АТО, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО у період її проведення, отримали статус учасника бойових дій, обвинувачених, засуджених за вчинення злочинів, що не є особливо тяжкими злочинами проти життя та здоров‘я особи, та не є діяннями, передбаченими частинами другою, третьою та  четвертою статті 408, статтею 410, частинами другою, третьою та четвертою статті 411 Кримінального кодексу України.

Також за Законом звільняються від відбування покарання у виді тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовці:

а) засуджені за злочини невеликої та середньої тяжкості;

б) засуджені вперше за тяжкі злочини, якщо вони на день набрання чинності цим Законом відбули не менше половини призначеного строку основного покарання.

Окремо Законом визначено перелік громадян, до яких норми Закону про амністію не застосовуються. До цього переліку, зокрема, увійшли ті особи, які вчинили злочини проти національної безпеки.

Застосування амністії не допускається, якщо обвинувачений (підсудний) або засуджений заперечує проти цього.

Прийняття законопроекту має на меті проявити гуманізм держави у сфері виконання кримінальних покарань. До того ж, сьогодні, в умовах жорсткої економії державних коштів та дефіциту площ в установах виконання покарання, амністія зменшить кількість осіб в місцях позбавлення волі, та, як наслідок, заощадить бюджетні кошти, які витрачаються на утримання засуджених, і забезпечить належні умови відбування покарання для осіб, які продовжуватимуть там знаходитися.

 

Начальник Кіровського  районного відділу

м. Дніпропетровська кримінально-виконавчої

інспекції Кодола Наталія

 

 

Webmaster Bissiko Studio - Создание сайтов
Copyright 2011 © Центральна районна у місті Дніпрі рада

Центральна районна у місті Дніпрі рада
вул. Князя Ярослава Мудрого, 42; тел.: (056) 744-17-02; e-mail: kirovkadp@i.ua