На главнуюНаписать письмоКарта сайта
Пошук по сайту:

НОВИНИ

15. 01. 2018

ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ РАЙОНУ!

Детальніше

12. 01. 2018

Центральне об’єднане управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі інформує

Детальніше

Баннер
НОВИНИ З Кіровського районного відділу кримінально-виконавчої інспекції в Центральний районний сектор Центрального міжрайонного відділу м. Дніпра уповноваженого органу з питань пробації
НОВИНИ
З Кіровського районного відділу кримінально-виконавчої інспекції в Центральний районний сектор Центрального міжрайонного відділу м. Дніпра уповноваженого органу з питань пробації
09. 02. 2017

Станом на 01.01.2017 року у м. Дніпро було створено Уповноважений орган з питань пробації Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України.

 

Особовий склад Кіровського районного відділу м. Дніпропетровська кримінально-виконавчої інспекції УДПтС України в Дніпропетровській області з 01.01.2017 року було призначено до Центрального районного сектору Центрального міжрайонного відділу        м. Дніпра Уповноваженого органу з питань пробації південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України.

 

Пробація  у перекладі з англійської означає випробування або умовно дострокове звільнення від  покарання, а  у перекладі з латині – випробування або віддавати під нагляд. Це переважно юридичний термін, який походить від західних правових систем.

Перевагою пробації є не лише гуманність системи правосуддя, але й соціально-економічна доцільність. Так, за рахунок залишення правопорушника у суспільстві збільшується шанси його успішного виправлення, збереження корисних соціальних зв’язків (створення сімї), роботи (економіка країни, компенсація шкоди потерпілим), уникнення негативного впливу кримінального середовища інших засуджених у в’язницях) правопорядок.

Сьогодні світова спільнота та, зокрема, Європейський Союз розглядають пробацію не як альтернативу тюремному ув’язненню, а як заходи кримінально-правового реагування, що мають застосовуватись у першу чергу. До позбавлення волі вдаються лише у крайніх випадках, коли це відповідає інтересам безпеки потерпілого, суспільства або ресоціалізації правопорушника.

Метою пробації є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності.

Кримінально-виконавча інспекція згідно із законодавством виконувала в основному контрольну функцію щодо покарань альтернативних позбавленню волі. Індивідуально профілактичну роботу здійснювали органи внутрішніх справ, соціальну роботу - органи соціальної політики на добровільній основі. Особистість обвинуваченого в період судового слідства або правопорушника після винесення вироку, вивчалась в основному для ідентифікації та контролю. Його індивідуальні проблеми і потреби, що призвели до вчинення злочину, не вивчались, тим більше не надавалось сприяння у їх вирішенні.

Впровадження в Україні пробації дозволить кардинально змінити вектор роботи, з правопорушниками ще на етапі обвинувачення. Згідно положень Закону України «Про Пробацію» орган пробації на запит суду подає досудову доповідь, що містить результати незалежного соціального дослідження обвинуваченого. Це дослідження не має на меті довести його винуватість або невинуватість, а містить висновок про ризик вчинення обвинуваченим повторного злочину та можливість його виправлення без позбавлення або обмеження волі. Орган пробації забезпечує виконання покарань, альтернативних позбавленню волі (громадські роботи, виправні роботи, заборону займати певні посади або займатись певною діяльністю, звільнення від покарання з випробуванням). За засудженим до альтернативних покарань здійснюється пробаційний нагляд, що передбачає як контроль за поведінкою, так й індивідуальний план соціальної, психологічної допомоги, профілактичних виховних заходів, які базуються на проведеній оцінці ризику вчинення повторного злочину та потреб. Виховну та профілактичну роботу здійснює працівник пробації, а не орган внутрішніх справ. З метою підвищення ефективності завдань пробації до складу персоналу кожного підрозділу пробації введено посаду психолога та соціального працівника.

 

Колектив кримінально-виконавчої інспекції

Кіровського району м. Дніпропетровська

 

Webmaster Bissiko Studio - Создание сайтов
Copyright 2011 © Центральна районна у місті Дніпрі рада

Центральна районна у місті Дніпрі рада
вул. Князя Ярослава Мудрого, 42; тел.: (056) 744-17-02; e-mail: kirovkadp@i.ua