На главнуюНаписать письмоКарта сайта
Пошук по сайту:

НОВИНИ

15. 01. 2018

ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ РАЙОНУ!

Детальніше

12. 01. 2018

Центральне об’єднане управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі інформує

Детальніше

Баннер
НОВИНИ Інформація про хід виконання Програми соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, у Кіровському районі м.Дніпропетровська на 2016-2020 роки
НОВИНИ
Інформація про хід виконання Програми соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, у Кіровському районі м.Дніпропетровська на 2016-2020 роки
16. 06. 2017

 

Службами   району    протягом   півріччя 2017 року   проводилась   робота    щодо виконання заходів Програми соціального  захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей,   які   опинились у складних

життєвих обставинах, на 2016-2020 роки та  вживались заходи щодо поліпшення становища дітей, створення умов для їх гармонійного розвитку, і загальна кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування поступово зменшується зі 116 дітей до 77 дітей.

Станом на 16.06.17 на первинному обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування  перебуває 77 дітей, з них:

-         виховуються в сім’ях опікунів / піклувальників – 56 дітей,

-         8 дітей виховуються в прийомних сім’ях,

-         4 дітей виховуються в дитячих будинках сімейного типу,

-         4 дитини - в  державних закладах виховуються,

-         1 дитина навчається в ПТУ та перебуває на повному державному забезпеченні,

-         4 дитини – не влаштовані, одна з них – перебуває в лікарні.

У поточному році виявлено та взято на облік 3 дітей, які залишились без батьківського піклування, з них: 3 дитини – не влаштовані.

На даний час залишається актуальним питання влаштування дітей, які залишились без батьківського піклування, до сімейних форм виховання.

Управлінням-службою у справах дітей вживаються заходи щодо влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до сімейних форм виховання. Кількість дітей, що виховуються в сімейних формах виховання збільшилась з 62% у 2011 році до 89% у 2017 році.

Із загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (77 дітей), в сімейних формах виховання виховується 68 дітей, що складає 89%. Але залишається великим відсоток (11%) дітей, які виховуються в державних закладах та навчаються на повному державному забезпеченні в ПТУ (5 дітей) та 4 дитини залишились не влаштовані.

На обліку в управлінні-службі у справах дітей перебуває 7 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які потребують влаштування до сімейних форм виховання.

На всіх дітей, які підлягають усиновленню, влаштування до прийомних сімей, під опіку/піклування, складені анкети на усиновлення та подані до регіональної бази дітей, що можуть бути усиновлені. Інформація про дітей постійно оновлюється, направляється до Міністерства соціальної політики, служби у справах дітей Дніпропетровської облдержадміністрації, з метою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання в інших регіонах або усиновлення дітей іноземними громадянами.

Щоквартально до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді подається інформація про дітей, які потребують влаштування до сімейних форм виховання, для підбору кандидатів в прийомні батьки,  опікуни та усиновлювачі.

На території району функціонують 13 прийомних сімей, в яких виховуються 13 прийомних дітей та 2 дітей біологічних. Протягом 2017 року не створено прийомних сімей.

З 77 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: 10 дітей мають право власності на житло; 52 дитини мають право користування житлом (мають реєстрацію), 15 дітей не має житла, з них 9 дітей перебувають на квартирному обліку.

Відповідно до Порядку провадження органами опіки та піклування

діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою КМУ від 24.09.08  №866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини»  з метою контролю за збереженням житла дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, управління-служба у справах дітей веде облік нерухомого майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, направляються запити до реєстраційної служби, комунального підприємства «Житлове господарство Кіровського району» ДМР; складаються акти збереження житла, яке закріплене чи перебуває у власності дітей, фотографується стан житла.

Залишається, нажаль, не вирішеним питання забезпечення житлом осіб, з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які потребують поліпшення житлових умов.

Основними напрямками подолання раннього соціального сирітства є соціальна підтримка дітей, які опинились у складних життєвих обставинах та дітей, які залишились без піклування батьків.

На обліку в управлінні-службі у справах дітей перебуває 101 дитина, яка опинилась у складних життєвих обставинах:

-         90 дітей, які проживають у сім’ях, де батьки або особи, що їх

замінюють,  ухиляються від виконання батьківських обов’язків;

-         1 дитина, яка систематично самовільно залишають місце свого

проживання;

-         10 дітей, відносно яких скоєно фізичне або психологічне  насильство.

Протягом останніх років кількість  дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, збільшується:

2011 рік – 49 дітей,

2012 рік – 63 дитини,

2013 рік – 75 дітей,

2014 рік – 79 дітей,

2015 рік – 89 дітей.

2016 рік – 98 дітей,

і загальна кількість дітей з роками зростає.

Протягом поточного року виявлено та взято на облік управлінням-службою у справах дітей 15 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, знято з обліку – 12 дітей.

 

З метою виявлення дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, управлінням-службою у справах дітей щоквартально проводяться звірки:

-  з центром соціальних  служб для сім'ї, дітей та молоді,

-  закладами освіти,

-  Дніпропетровським центром первинної медико-санітарної допомоги №1,

-  з правоохоронними органами (сектором ювенальної превенції).

Після надходження  до управління-служби у справах дітей інформації  про дитину, яка опинилась  у складних життєвих обставинах, або виявлення дитини, дані  перевіряються:

- складаються акти обстеження умов проживання дитини,

- запитуються характеристики на сім’ю та дитину,

- з’ясовуються питання щодо виконання батьками своїх батьківських обов’язків тощо.

В разі наявності підстав взяття на облік, формується особова справа дитини: видається наказ про взяття дитини на облік в управлінні-службі  у справах дітей. Після взяття дитини на облік направляється лист-повідомлення до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, з метою надання сім’ї соціальних послуг або вирішення питання про взяття сім’ї  під соціальний супровід для подолання складних життєвих обставин.

На кожну дитину, яка опинилась в складних життєвих обставинах, сформовані особові справи, в яких накопичується інформація про дитину:

- обліково-статистична картка,

- індивідуальний план соціального захисту,

- копія наказу про взяття дитини на облік,

- інформація про її навчання,

- про стан здоров’я,

- умови проживання (акти обстеження),

- довідки про склад сім’ї,

- довідки РАЦСу щодо підстав внесення відомостей про батьків,

- інформація управління праці та соціального захисту населення щодо отримання  соціальної допомоги,

-  інформація про батьків дитини, виконанням ними батьківських обов’язків,

- попередження про відповідальність за неналежне виконання своїх обов’язків  щодо дітей,

-  клопотання про притягнення до адміністративної відповідальності,

-  копії  постанов суду про притягнення батьків до адміністративної

відповідальності за ст. 184 КУпАП,

-  листування із суб’єктами соціальної роботи тощо.

У 2017 році управлінням-службою у справах дітей подано 4 клопотання про притягнення батьків до адміністративної відповідальності за неналежне виконання своїх батьківських обов’язків по вихованню та утриманню дітей, передбаченого ст.184 КупАП.

У 2017 році від  органу опіки та піклування подано 2 позовні заяви щодо позбавлення 2 батьків батьківських прав відносно 3 дітей (триває розгляд).

З метою подолання дитячої бездоглядності управлінням-службою у справах дітей спільно із суб’єктами соціальної роботи проведено 11 рейдів; проведено 4 рейдових заходів в комп’ютерних клубах.

 

Управлінням-службою у справах дітей постійно ведеться робота з дітьми, які доставляються до правоохоронних органів за скоєння правопорушень або злочинів. Здійснюються виходи за місцем мешкання дітей, складаються акти обстеження умов проживання дітей, проводиться профілактична робота з неповнолітнім та його батьками щодо недопущення повторних випадків скоєння протиправного діяння, проводиться роз’яснювальна робота з батьками щодо посилення контролю за поведінкою та дозвіллям дитини, батьки попереджаються про відповідальність за неналежне виконання своїх обов’язків по відношенню до дитини, роз'яснюються права та обов’язки батьків щодо виховання та утримання дитини, обов’язково з'ясовується чи навчається дитина,  запитується характеристика за місцем навчання, направляються листи до центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді з проханням надати сім'ям соціальні послуги або вирішити питання, в разі необхідності, про взяття сім’ї під соціальний супровід для подолання складних життєвих обставин тощо. В разі необхідності та наявності підстав управління-служба у справах дітей вирішує питання про взяття дитини на облік, як такої що опинилась у складних життєвих обставинах.

Робота із дітьми, що опинились у складних життєвих обставинах, надає можливість своєчасно виявляти родини із дітьми, проводити із ними профілактичну роботу, з метою не допущення раннього соціального сирітства.

 

 

 

Начальник управління                                                            Г.В.Шевченко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Webmaster Bissiko Studio - Создание сайтов
Copyright 2011 © Центральна районна у місті Дніпрі рада

Центральна районна у місті Дніпрі рада
вул. Князя Ярослава Мудрого, 42; тел.: (056) 744-17-02; e-mail: kirovkadp@i.ua