На главнуюНаписать письмоКарта сайта
Пошук по сайту:

НОВИНИ

21. 03. 2018

ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ РАЙОНУ!

Детальніше

20. 03. 2018

ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ РАЙОНУ!

Детальніше

Баннер
НОВИНИ Річниця виводу війск з Афганістану
Річниця виводу війск з Афганістану
НОВИНИ
15. 02. 2011

22 роки минуло з того пам’ятного дня для мільйонів радянських громадян, які затамувавши подих, спостерігали по телевізору за  виводом останньої колони солдатів Обмеженого контингенту радянських військ з Афганістану.

Цей день був радісним і гірким, сповненим печалю і жалю, день, який підвів рису під виснажливим, кровопролитним десятиріччям війни, війни, що закінчилась, але її наслідки будуть жити в серцях людей відлунням болю.

Впродовж 1979-1989 років в бойових діях на території республіки Афганістан брали участь близько 160 тисяч українців, більше 3000 з них загинули, майже 60 вважаються такими, що пропали безвісти або потрапили до полону. Більше 8000 отримали поранення, 4690 повернулися додому інвалідами.

Сьогодні в Дніпропетровську мешкають дві з половиною тисячі учасників бойових дій в Афганістані,  200 з них - інваліди. 47 наших земляків так і не повернулися з війни, знайшовши вічний спокій серед пустині і скель, близько 200 померло від отриманих поранень в наступні роки.

За мужність і відвагу, які були проявлені при виконанні інтернаціонального обв’язка, нагороджені:

-         Крачко Віктор Петрович – орденом Червоної Зірки, трьома медалями «За відвагу»

-         Іртюго Олександр Петрович - орденом Червоної Зірки, медаллю «За відвагу»

-         Жидов Вадим Анатолійович - орденом Червоної Зірки, медаллю «За відвагу»

-         Капустін Ігор Анатолійович – медаллю «За бойові заслуги».

 

Щороку 15 лютого відбуваються урочисті заходи з нагоди вшанування воїнів-афганців. З цього приводу в залі засідань Кіровської районної у місті Дніпропетровську ради також відбувся урочистий захід. З вітальними словами до воїнів-інтернаціоналістів звернулися Голова Кіровської районної у м. Дніпропетровську ради Сидоренко О. М. і голова Дніпропетровської обласної Ради ветеранів С. Н. Шевченко. Для воїнів-афганців пролунали тематичні вірші і пісні. Матерів і ветеранів війни привітали зі святом і вручили подарунки .

 

Усвідомлюючи важливість вшанування пам’яті подвигів наших земляків, їх відданості військовій присязі і обов’язку, виховання у молоді поваги до людей, історії, в Кіровському районі були відкриті меморіальні дошки на будівлях середніх шкіл № 16, 37, 75, 128, Монтажному технікуму. В школах району були створені кутки бойової слави, присвячені воїнам-інтернаціоналістам.

Голова Кіровської районної у місті Дніпропетровську ради Сидоренко Олександр Миколайович від себе особисто та від імені Президента України Віктора Федоровича Януковича, губернатора Дніпропетровської області Олександра Юрійовича Вілкула привітав воїнів, які виконували свій інтернаціональний обов’язок у Афганістані з 22 річницею з дня виводу радянських військ.

-         Ви є прикладом мужності і відваги, зразком людей, для яких «обов’язок» – це не просто слово, а сутність вашого життя. Ви живе підтвердження того, що місце подвигу є в кожнім серці. Матері воїнів, сивина від болю втрат війни дуже рано торкнулася скронь, а серце ніколи не загоїть ран, але весь цей час ви є уособлення всеосяжного терпіння, безмежної материнської любові.

Від щирого серця бажаємо Вам, Вашим рідним і близьким здоров’я, щастя і мирного неба над головою. Низький земний уклін співвітчизникам, яких спіткало лихо Афганської війни! Ми вічно будемо пам’ятати загиблих!

 

Webmaster Dnepr-WEB Studio - Создание сайтов
Copyright 2011 © Центральна районна у місті Дніпрі рада

Центральна районна у місті Дніпрі рада
вул. Князя Ярослава Мудрого, 42; тел.: (056) 744-17-02; e-mail: kirovkadp@i.ua