На главнуюНаписать письмоКарта сайта
Пошук по сайту:

НОВИНИ

15. 02. 2018

ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ РАЙОНУ!

Детальніше

13. 02. 2018

ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ РАЙОНУ!

Детальніше

Баннер
НОВИНИ ЦЕНТРАЛЬНИЙ РАЙОН Історична довідка

Дата утворення 2 грудня 1934 року


В травні 1932 року було створено Центральний Нагорний район, який через два роки, після загибелі С.М. Кірова 2 грудня 1934 року, був перейменований на Кіровський.

Розбудова району тісно пов’язана з історією міста.

Від пам’ятника Петровському вихід на центральну магістраль нашого міста – проспект Карла Маркса, в минулому Катерининський проспект. В планах забудови міста проспекту відводилось особливе місце. Він був його окрасою. Тому найперша назва проспекту «Гульбище Середньої вулиці» /ширина сягає 89 метрів/.

Ліворуч по пр. К. Маркса будівля хлібозаводу № 1. Це корпус найбільшого суконного підприємства Південної України початку Х1Х ст.- «Катеринославської казенної суконної фабрики». Він збудований у грудні 1825 року за участю архітектора Торопова. Для свого часу будівництво цього корпусу мало надзвичайне значення. З нього починається історія розвитку і становлення Катеринослава, як промислового міста.

Залізничний вокзал було відкрито в травні 1884 року під час будівництва Катерининської залізниці.

В 1898 році від вокзалу до Соборної /тепер Жовтнева/ площі було прокладено колію електричного трамваю.

Найстарішим в районі є тепловозоремонтний завод, який було введено в експлуатацію в липні 1884 року і називався він «Головні паровозні майстерні Катерининської залізниці».

1896 рік.На засіданні міської думи розглянуто питання будівництва теплових електростанцій та електричних мереж.

У 1902 році було закінчено будівництво центральної електричної станції на розі вулиць Петербурзької та Фабричної /Ленінградська та Столярова/. В кінці 1900 року по вул. Первозданній /вул. Короленка/ почалось будівництво лікарні Червоного Хреста, ініціатором якого був князь Урусов, а засновником – Катерининська община сестер. Перше переливання крові було проведено саме в цій лікарні в 1926 році.

На початку вул. Фабричної працював «біоскоп» Зайлера. Незабаром на цьому місці з’явився кінематограф «Гігант». Потім, в 1926 році тут було відкрито кінотеатр «Червоний факел». Після війни – це кінотеатр «Вітчизна». Поруч виріс перший у місті Панорамний кінотеатр.

В 1931 році був створений Дніпропетровський рабочий оперный театр — ДРОТ, але післе війни театр офіційно завершив свою діяльність. Відтворений був у 1974 році, а 26 грудня 1974 року — відкритий перший сезон. 28 грудня 1974 року колектив показав свою версію балета Чайковського «Лебедине озеро». З березня 2003 року Дніпропетровський Державний театр опери та балету — «Академічний»


Парк ім. Глоби. Його засновано в кінці ХУШ ст. запорізьким козаком Лазарем Глобою, якого тут і поховано. Парк мав різні назви: Верхній сад, Міський сад, парк імені В.Чкалова і врешті він отримав ім’я свого творця. Є у парку старий дуб, посаджений самим Л. Глобою.

Театр ім. Горького. Він був створений на початку 1927 року, групою артистів Московського Малого театру. Театр звертався до російської класики, а також до західноєвропейської драматургії. В 1936 році театру було присвоєно ім’я пролетарського письменника О.М. Горького.

Важливим і пам’ятним стало відкриття у 1834 році публічної бібліотеки. Ії фонди були створені за рахунок благодійності.

 


 

Webmaster Bissiko Studio - Создание сайтов
Copyright 2011 © Центральна районна у місті Дніпрі рада

Центральна районна у місті Дніпрі рада
вул. Князя Ярослава Мудрого, 42; тел.: (056) 744-17-02; e-mail: kirovkadp@i.ua