На главнуюНаписать письмоКарта сайта
Пошук по сайту:

НОВИНИ

21. 03. 2018

ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ РАЙОНУ!

Детальніше

20. 03. 2018

ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ РАЙОНУ!

Детальніше

Баннер
НОВИНИ Управління-служба у справах дітей повідомляє
Управління-служба у справах дітей повідомляє
НОВИНИ
25. 11. 2016

Інформація про результати роботи управління-служби у справах дітей

щодо  розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей,

позбавлених батьківського піклування

за 10 місяців 2016 року

На виконання районної програми соціального захисту дітей, які опинились у складних життєвих обставинах та дітей-сиріт та дітей,позбавлених батьківського піклування, у Центральному районі на 2016-2020 роки, управління-служба у справах дітей Центральної районної у місті Дніпрі ради вживає заходів щодо розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Станом на 1.11.2016 року  на первинному обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування  перебуває 81 дитина, з них:

- виховуються в сім’ях опікунів / піклувальників – 61 дитина,

- 8 дітей виховуються в прийомних сім’ях,

- 4 дитини виховуються в ДБСТ,

- 6 дітей виховується в  державних закладах,

- 1 дитина не влаштована,

- 1 неповнолітня перебуває в центрі матері та дитини.

Кількість дітей-сиріт та дітей-позбавлених  батьківського піклування за 2011-2016 рр

За 10 місяців 2016 рік виявлено та взято на облік 6 дітей, які залишились без батьківського піклування, з них: влаштовано під опіку – 4 дітей в сім'ї родичів, 1 дитина – влаштована до прийомної родини, 1 дитина  залишились невлаштовані.

(2011 рік  - 22 дитини: 14-опіка, 3-державний заклад, 2-усиновлені, 3-центр соціально-психологічної реабілітації дітей;

2012 рік – 9 дітей: 5-опіка, 1-ПС, 2-державний заклад, 1-усиновлена).

2013 рік - 16 дітей, які залишились без батьківського піклування, з них: влаштовано під опіку – 12 дітей, 3 дитини усиновлені,  1 дитина влаштована до державного закладу.

Протягом 10 місяців 2016 року управлінням-службою у справах дітей вживались заходи щодо влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (за первинним обліком) з державних закладів до сімейних форм виховання.

У 2016 році не створено прийомну сім'ю.

Кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сімейних формах виховання по району збільшується (з 81 дитини – 73 дитини, що становить 90%  від загальної кількості дітей даної категорії (у 2011 році - 62%, у 2012 році -75%, у 2013 році – 86%, у 2014 році-89%, у 2015 році-89%).

У попередні роки  на обліку в управлінні-службі у справах дітей перебувало більше 30 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які  потребують влаштування до сімейних форм виховання. На кінець 2016 року потребують влаштування 7 дітей.

Виникають труднощі щодо влаштування до сімейних форм виховання дітей з вадами здоров‘я або дітей старше 15 років. Кандидатів взяти в сім'ю  дитину з особливими потребами  немає.

Інформація про дітей, які потребують влаштування до сімейних форм виховання постійно оновлюється, направляється до Міністерства соціальної політики, служби у справах дітей Дніпропетровської облдержадміністрації.

З метою розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, управління-служба у справах дітей Центральної районної у місті Дніпрі ради, щоквартально інформує Центральний районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які потребують влаштування до сімейних форм виховання, для взаємодобору дитини та кандидатів в усиновлювачі, прийомні батьки, опікуни, піклувальники.

Актуальним питання залишається збереження житла дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та виділення житла особам, з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

З 81 дитини-сироти та дітей, позбавлених батьківського піклування: 12 дітей мають право власності на житло; 54 дитини мають право користування житлом (мають реєстрацію), а 15 дітей не має житла, з них: 9 дітей перебувають на квартирному обліку, 6 дітей не досягли віку постановки на квартирний облік.

Протягом 10 місяців 2016 року управлінням-службою у справах дітей

ініційовано звернення щодо постановки 1 дитини по досягненню нею 16 років на квартирний облік. Питання розглядається.

Відповідно до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою КМУ від 24.09.08  №866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини»  з метою контролю за збереженням житла дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, управління-служба у справах дітей веде облік нерухомого майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, направляються запити до реєстраційної служби, комунального підприємства «Житлове господарство Центрального району» ДМР; складаються акти збереження житла, яке закріплене чи перебуває у власності дітей, фотографується стан житла.

В разі, коли  житло  дітей-сиріт та  дітей,  позбавлених  батьківського піклування, знаходиться на територіях інших районів міста та області, то управлінням-службою у справах дітей вживаються заходи щодо закріплення житла за дітьми, а в подальшому здійснюється контроль за збереженням житла дітей (щорічно запитуються акти збереження житла,  довідки про збереження права дітей на проживання в квартирах, робляться запити до реєстраційної служби тощо).

Управлінням-службою у справах дітей ведеться робота по влаштуванню дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання.

Начальник управління                     Г.В.Шевченко

 

 

 

Webmaster Dnepr-WEB Studio - Создание сайтов
Copyright 2011 © Центральна районна у місті Дніпрі рада

Центральна районна у місті Дніпрі рада
вул. Князя Ярослава Мудрого, 42; тел.: (056) 744-17-02; e-mail: kirovkadp@i.ua