На главнуюНаписать письмоКарта сайта
Пошук по сайту:

НОВИНИ

15. 01. 2018

ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ РАЙОНУ!

Детальніше

12. 01. 2018

Центральне об’єднане управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі інформує

Детальніше

Баннер
НОВИНИ Впровадження досудової доповіді в роботу органів з питань виконання кримінальних покарань та пробації
НОВИНИ
Впровадження досудової доповіді в роботу органів з питань виконання кримінальних покарань та пробації
28. 03. 2017

З початку 2017 року в Україні активно почали впроваджуватися основні засади європейської практики виконання пробації. На перший план виходить особистість правопорушника, його потреби, проведення соціально-виховної роботи з обвинуваченим задля зниження рівня ризику вчинення ними повторного правопорушення. Завдяки цьому забезпечується безпека суспільства від правопорушень.

Досудова доповідь – надання до суду формалізованої інформації стосовно обвинуваченого, з метою прийняття судом рішення про міру його відповідальності. При складанні досудової доповіді особлива увага приділяється правопорушнику, його потребам і проблемам, аналізується біографія обвинуваченого, інформація про його сім’ю та оточення, ставлення до правопорушення, плани на майбутнє, а також варіанти його виправлення завдяки відповідним пробаційним програмам без позбавлення волі. Обвинуваченому надається можливість брати участь у підготовці досудової доповіді. Досудова доповідь повинна донести інформацію до суду для визначення міри відповідальності, але не може використовуватися як доказ винуватості обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, або виправдовувати його.

Під час прибуття за першим викликом до органу пробації обвинуваченому повідомляються мета, порядок підготовки та використання досудової доповіді; його права та обов'язки при підготовці досудової доповіді та дата подання до суду досудової доповіді. При цьому важливо пам’ятати, що основним джерелом інформації є сам обвинувачений, його оточення, інформація з установ, організацій та матеріалів кримінального провадження.

Досудова доповідь містить соціально-психологічну характеристику обвинуваченого, історію його правопорушень, ставлення обвинуваченого до теперішнього правопорушення, особистісні характеристики правопорушника (його психічний стан, зловживання алкоголем або наркотичними засобами, мотивація до змін, його плани на майбутнє та соціальне оточення обвинуваченого), що допомагає в повному обсязі надати інформацію про особу, не виправдовуючи та не приводячи докази винуватості обвинуваченого.

У практиці складання досудових доповідей  представниками органу пробації важливим поняттям є формулювання їх висновків, зміст яких повинен відображати повноту аналізу ситуації обвинуваченого, об’єктивність та неупередженість позиції пробації, задовольняти потреби суду в отриманні інформації для винесення справедливого судового рішення, не порушувати конституційні засади правосуддя.

Тобто, можна зробити висновок про те, що на даний момент вся судочинна система та органи виконання кримінальних покарань переживають якісні зміни, спрямовані на реалізацію завдань та функцій пробації, звернення уваги на саму особистість правопорушника, вивчення його потреб та проблем задля того, аби визначити, чи може обвинувачений повернутися до законослухняного життя завдяки систематичній реалізації пробаційних програм, без позбавлення волі.

 

Webmaster Bissiko Studio - Создание сайтов
Copyright 2011 © Центральна районна у місті Дніпрі рада

Центральна районна у місті Дніпрі рада
вул. Князя Ярослава Мудрого, 42; тел.: (056) 744-17-02; e-mail: kirovkadp@i.ua